Відкрите звернення щодо криміногенної ситуації у смт. Затока

By | Жовтень 14, 2016

  УКРАЇНА

  Затоківська  селищна  рада

Білгород-Дністровської міської ради Одеської області

 

67772, Одеська область,  смт.  Затока міста Білгорода-Дністровського, вул. Приморська,  21     

Код ЄДРПОУ 04527052, тел-факс (04849) 7-11-59, тел. (04849) 7-15-48; emailzatoka_possovet@ukr.net

______________________________________________  

Генеральному прокурору України

Луценку Ю.В.

01601, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Прокурору Одеської області

Жученку О.Д.

65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Керівнику Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області

Терзі В.Д.

67700, м. Білгород-Дністровський,

вул. Незалежності, 39

Міністру внутрішніх справ України

Авакову А.Б.

01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Керівнику Національної поліції України

Деканоідзе Х.

01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Т.в.о. начальника

Головного управління Національної поліції України в Одеській області

Лорткіпанідзе Г.Г.

65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12

Т.в.о. начальника

Білгород-Дністровського ВП ГУ НП

в Одеській області

Орлову Є.В.

67700, м. Білгород-Дністровський,

вул. Тімірязєва, 21

Голові Служби безпеки України

генералу армії

Грицаку В.С.

01601, м. Київ, вул. Володимирська, 33

Начальнику УСБУ в Одеській області

Батракову С.О.

65045, м. Одеса, вул. Єврейська, 43

Білгород-Дністровський міжрайонний

відділ УСБУ в Одеській області

67700, м. Білгород-Дністровський,

пров. Лікарняний, 3

Всеукраїнські та регіональні ЗМІ

 

Відкрите звернення щодо криміногенної ситуації у смт. Затока

м. Білгород-Дністровського Одеської області

Починаючи з листопада 2015 року, після обрання нового складу Затоківської селищної ради VII скликання, відносно депутатів ради, їх помічників та громадських діячів вчиняються тяжкі кримінальні правопорушення.

Сьогодні, 13 жовтня 2016 року близько 2 години ночі у домоволодіння депутата Затоківської селищної ради Вернигори Н.В. по вул. мкр. Райдужний в смт. Затока невідомими особами кинуто муляж гранати та вибуховий пакет із запискою погрожуючого характеру.

4 жовтня 2016 року близько 23 години біля палаток безстрокової акції «Затокський Майдан» та будівлі селищної ради по вул. Приморська невідомі особи кинули вибуховий пакет.

8 серпня 2016 року близько 3 години ночі у домоволодіння депутата Затоківської селищної ради минулого скликання, помічника-консультанта Затоківського селищного голови Донкоглова О.П. по вул. Заріпова в смт. Затока невідомі особи кинули бойову гранату РГД-5.

У травні 2016 року вночі невстановлені особи підпалили гараж та домоволодіння вказаної особи, згорів транспортний засіб – мопед та пошкоджено автомобіль «Mercedes-Benz».

7 квітня 2016 року близько 2 години ночі невстановлені особи підпалили будівлі і споруди бази відпочинку «Сказка», що належать депутату Затоківської селищної ради Ткачуку А.І., по вул. Золотий беріг в смт. Затока, внаслідок чого пожежа вщент знищила майно загальною площею біля 1000 кв.м.

23 березня 2016 року близько 10 години ранку громадського діяча, кандидата на посаду Затоківського селищного голови на місцевих виборах 2015 року Гончаренка В.Б. невідома особа у натовпі облила хімічною речовиною, що призвело до опіків очей діяча.

У січні 2016 року у депутата Затоківської селищної ради Бєлграда С.В. викрадено транспортний засіб – мопед.

4 грудня 2016 року близько 12 години дня у домоволодіння депутата Затоківської селищної ради Сердцевича В.Д. по вул. Лиманська в смт. Затока проникла невідома особа та підпалила автомобіль «Hyundai Tucson», внаслідок чого останній вщент згорів.

Вказані злочини залишаються нерозкритими, жодна особа до теперішнього часу не притягнута до кримінальної відповідальності.

 Згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.

На території смт. Затока восени 2015 року ліквідовано (розформовано) селищне відділення поліції, яке підпорядковувалося Білгород-Дністровському ВП ГУ НП в Одеській області. Здійснювати захист життя, здоров’я, майна громадян нікому, мінімальний час приїзду слідчо-оперативної групи з м. Білгород-Дністровського становить 30 хвилин.

За наявною інформацією слідчий відділ, сектор дільничних інспекторів поліції, карного розшуку місцевого відділу поліції недоукомплектовані за штатом на 50 – 70 відсотків.

 Статтею третьою Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 Згідно ст. 2 Закону України «Про Національну поліцію України» завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, протидії злочинності.

Враховуючи викладене, прошу:

1. Перевірити факт внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вказані кримінальні правопорушення.

2. Узяти на контроль хід досудового розслідування за наведеними обставинами та вжити усіх дій на встановлення і притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

3. Вирішити питання про поновлення цілодобової роботи селищного відділення поліції у смт. Затока м. Білгород-Дністровського Одеської області.

4. Забезпечити законність, охорону прав і свобод мешканців, громадського порядку на території селища Затока.

5. Перевірити інформацію щодо інсценування кожного з вказаних злочинів окремими особами з метою дестабілізації ситуації у селищі, у випадку її підтвердження притягнути осіб до кримінальної відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про злочин та завідомо неправдиві покази як свідка і потерпілого.

6. Письмово повідомити Затоківську селищну раду щодо результатів розгляду даного відкритого звернення для подальшого інформування громади селища.

Т.в.о. Затоківського селищного голови –

секретар селищної ради                                                                                      Г.Б. Барановська