Відкритий лист Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області до керівництва України та Естонської Республіки, дипломатичних установ щодо ситуації, яка склалась в смт. Затока м. Білгород-Дністровського Одеської області з приводу європейських інвестицій

By | Жовтень 17, 2016

УКРАЇНА

Затоківська  селищна  рада

Білгород-Дністровської міської ради Одеської області

67772, Одеська область,  смт.  Затока міста Білгорода-Дністровського, вул. Приморська,  21

Код ЄДРПОУ 04527052, тел-факс (04849) 7-11-59, тел. (04849) 7-15-48; e-mail: zatoka_possovet@ukr.net

___________________________________________________

 

__________№ __________ Президенту України

Порошенко П.О.

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 Прем’єр-Міністру України

Гройсману В.Б.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Климпуш-Цинцадзе І.О.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Міністру економічного розвитку і торгівлі Кубіву С.І.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Голові Одеської обласної державної адміністрації

Саакашвілі М.Н.

65032, м. Одеса, просп. Шевченка, 4

Президенту Естонської Республіки

Керсті Кальюлайд

15050, Естонська Республіка, м. Таллінн,

вул. А. Вейценбергі, 39

Прем’єр-міністру Естонської Республіки

Тааві Рийвас

15161, Естонська Республіка, м. Таллін,

вул. Рахукохту, 3

Міністру економіки та

інфраструктури Республіки Естонії

Крістен Міхал

15072, Естонська Респубілка, м. Таллін,

вул. Харью, 11

Надзвичайному та повноважному

послу Естонської Республіки в Україні

Герт Антсу

01901, м. Київ, вул. Пушкінська, 43-Б

Президенту Парламентської асамблеї Ради Європи

Педро Аграмунт

Avenue de l’Europe F-67075 Strasbourg Cedex, France

Комітет міністрів Ради Європи

Avenue de l’Europe F-67075 Strasbourg Cedex, France

 Голова Офісу Ради Європи в Україні

Мортен Енберг

04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8, під’їзд 7, поверх 6

 Президенту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

Жан-Клод Фрекон

Avenue de l’Europe F-67075 Strasbourg

Cedex, France

Голові Організації з безпеки та співробітництва в Європі

Франк-Вальтер Штайнмаєр

Tordenskjoldsgade 1, 1055 Copenhagen K, Denmark

Координатору проектів ОБСЄ в Україні

Вайдотас Верба

01034, м. Київ, вул. Стрілецька, 16, 1-й поверх

Голові Представництва Європейського Союзу в Україні

Хюг Мінгареллі

01033, м. Київ, вул. Володимирська, 101

Генеральному секретарю ООН

Антоніу Гутерриш

760 United Nations Plaza

New York City NY United States 10017

Координатору системи ООН

Ніл Грант Вокер в Україні

01021, м. Київ, Кловський узвіз, 1

 Марселю Віхману

15050, Естонська Республіка, м. Таллінн,  вул. Мерівілья ТЕЕ, 5

                ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області до керівництва України та Естонської Республіки, дипломатичних установ щодо ситуації, яка склалась в смт. Затока
м. Білгород-Дністровського Одеської області 
з приводу європейських інвестицій

 

Затоківська селищна рада Білгород-Дністровської міської ради Одеської області звертається даним відкритим листом до вищого керівництва України та Естонської Республіки, дипломатичних установ, міжнародних організацій, естонського бізнесмена Марселя Віхмана щодо ситуації, яка склалась останнім часом в смт. Затока м. Білгород-Дністровського Одеської області Україна.

На протязі 2015 – 2016 років смт. Затока Одеської області потерпає від агресивної юридичної, інформаційної компанії, направленої на дискредитацію керівництва селищної ради, депутатів та активних членів громади з метою протиправного захоплення 12-ти кілометрової (усієї) пляжної зони під видом “іноземних інвестицій”. Трьох депутатів та 75-тирічного селищного голову, які стали на заваді цієї атаки, за сфальшованими звинуваченнями притягнуто до кримінальної відповідальності і взято під варту.

Дозвіл на будівництво першого кілометру набережної, урочисто відкритої у червні 2015 року, виконавчий комітет Затоківської селищної ради надав місцевому підприємству ПП «Голденсан», ідентифікаційний номер 36680266. Оприлюднені у засобах масової інформації відомості щодо будівництва її естонським інвестором Марселєм Віхманом не відповідають дійсності, дозволу чи договору на будівництво цієї споруди вказаній особі чи підприємству «Літус Маріс» селищна рада не надавала.

На підставі підроблених рішень сесії Затоківської селищної ради від 23.10.2015, без волі громади та депутатів, через незаконні судові рішення кіпрсько-естонська офшорна фірма ТОВ «Літус Маріс», ідентифікаційний код 38018716, заволоділа 6,5 гектарами пляжу селища. Конкурс щодо вибору інвестора селищна рада не проводила, будь-яких договорів, меморандумів про співпрацю із цим підприємством та паном Віхманом не укладала. Іноземні інвестиції у селищній раді та Одеській обласній державній адміністрації не реєструвалися.

Під прикриттям захисту іноземних інвестицій, боротьбою з штучно надуманим «організованим злочинним угрупуванням» в смт. Затока, захисту інтересів естонського інвестора Марселя Віхмана, його представник – одеський адвокат Погорілий Олександр Юрійович розпочав спроби рейдерського захоплення влади в смт. Затока.

Усередині вересня 2016 року депутат Затоківської селищної ради Вернигора Н.В., абсолютно лояльна до цієї фірми, та названий адвокат Погорілий О.Ю., на підставі підроблених рішень сесії від 16.05.2016, шляхом блокування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, організували озброєне захоплення адміністративної будівлі селищної ради.

Півторатисячний курорт протягом майже місяця залишився без влади, дитячий садок та школа без продуктів харчування, світла, опалення, десятки працівників не отримують заробітну плату. Обраного 11.08.2016 секретаря селищної ради Барановську Г.Б. не допускали до робочого місця.

Громада селища на загальних зборах звернулася за допомогою до Президента України, 4 рази перекривала автомобільну дорогу Одеса – Білгород-Дністровський – Рені, організувала безстрокову акцію “Затокський Майдан”, проте до теперішнього часу питання не вирішено. Майже усі ЗМІ замовчують цей факт та висвітлюють інформацію односторонньо, керівництво області у ситуацію не втручається.

Затоківська селищна рада Білгород-Дністровської міської ради Одеської області повідомляє, що вказаний орган місцевого самоврядування відповідно до рішень сесії від 11 серпня 2016 року очолює секретар ради Барановська Галина Борисівна, яка ніколи не була пов’язана з представниками кримінального світу.

Більше того, селищна рада, яка діє виключно в інтересах територіальної громади смт. Затока, прямо зацікавлена в залученні інвестицій в наш населений пункт, а також в економічному та соціальному розвитку селища, його європейському майбутньому, розвиненій інфраструктурі.

Ми переконані, що будівництво набережної є вкрай необхідним селищу та реалізацію цього проекту мають здійснювати як місцеві, так і іноземні інвестори, у тому числі й пан Марсель Віхманн.

Однак залучення інвестицій в смт. Затока, надання інвесторові у власність та користування будь-яких об’єктів інфраструктури, земельних ділянок та природних благ населеного пункту має відбуватись виключно відповідно до чинного законодавства України та інтересів, в першу чергу, громади нашого селища.

На наш погляд, надання в орендне користування терміном на 49 років усієї дванадцятикілометрової берегової лінії без відповідного рішення громади, сесії, попереднього обговорення умов договору, за допомогою незаконних судових рішень є неприпустимим.

Затоківська селищна рада готова до прозорого діалогу з паном Марселем Віхманом, який, на жаль, до цього часу жодного разу не зустрівся з керівництвом ради та якого, на нашу думку, уводять в оману щодо законності та відповідності інтересам громади його інвестиційного проекту.

Територіальна громада смт. Затока, інтереси якої представляє Затоківська селищна рада, виступає категорично проти бізнес-проектів, які суперечать економічним, соціальним та фінансовим інтересам громади.

А тому Затоківська селищна рада пропонує у найкоротший термін провести круглий стіл на тему «Залучення інвестицій в курортне селище Затока» за участю представників місцевого, українського та іноземного бізнесу, у тому числі естонського бізнесмена Марсела Віхмана, керівництва центральних органів виконавчої влади, депутатів селищної ради, членів виконавчого комітету ради, представниками засобів масової інформації.

 

Такий захід можливо провести у будь-якому місті України, зокрема Одесі чи Києві, на території дипломатичної установи Естонської Республіки в Україні, Адміністрації Президента, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Одеської обласної державної адміністрації чи іншій публічній площадці.

Водночас, селищна рада виключає можливість такого діалогу за участю адвоката та представника ТОВ «Літус Маріс» Олександра Погорілого, який більше року з використанням гасел європейського майбутнього Затоки вчиняє дії, спрямовані на захоплення влади в селищі, дискредитацію керівництва ради, причетний до ряду кримінальних правопорушень.

Відкрите обговорення ситуації навколо інвестицій у селище Затока необхідне у першу чергу для розвитку популярного українського курорту з врахуванням інтересів громади, поліпшення бізнес-клімату в Україні вцілому, позитивного сприйняття вітчизняних владних інституцій. Запорукою цього повинен виступати принцип «бізнес – влада – громада».

Переконана, що виключно в такому форматі, пліч-о-пліч, ми зможемо подарувати селищу Затока європейське майбутнє, інвестиційну привабливість, залучення капіталу, добробут громаді, радість та гідний відпочинок туристам.

З повагою,

Т.в.о. Затоківського селищного голови –

секретар селищної ради                                                                            Г.Б. Барановська

тел. +380962077785