Звернення секратаря Затоківської селищної ради Барановської Г. Б. до народного депутата України Берези Б. Ю.

By | Листопад 23, 2016

УКРАЇНА

Затоківська селищна рада

Білгород-Дністровської міської ради Одеської області

67772, Одеська область, смт. Затока міста Білгорода-Дністровського, вул. Приморська, 21

Код ЄДРПОУ 04527052, тел-факс (04849) 7-11-59, тел. (04849) 7-1548; email: zatoka_possovet@ukr.net

___________________________________________________

                                                                                                                 Народному депутату України

                                                                                                                           Березі Б.Ю.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5

Шановний Бориславе Юхимовичу !

Змушена звернутися до Вас за результатом перегляду відеозапису прес-конференції на Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» та повідомити про те, що Вас ввели в оману особи, причетні до ряду кримінальних правопорушень щодо захоплення земельних ділянок та влади у смт. Затока.

Так, восени 2010 року до смт. Затока у якості представника Партії Регіонів України, «правої руки» народного депутата Ківалова С.В. приїхав його адвокат Погорілий О.Ю. для впровадження незаконних схем на місцевих виборах та захоплення влади у селищі. Завдяки фальсифікаціям, сумнівним судовим рішенням, злочинним шляхом його команді вдалося зняти з виборчих перегонів колишнього селищного голову Ярцеву Н.Ф. (за яку проголосувало 550 осіб) та новим головою обрано Звягінцева В.І. (за якого тоді проголосувало 230 осіб).

Порушена за цим фактом кримінальна справа через декілька років була закрита у зв’язку з відсутністю складу злочину.

У якості винагороди Партія Регіонів поставила Погорілого О.Ю. «куратором» нашого селища, та на протязі наступних декількох років він погоджував і попередньо схвалював чи відповідно блокував абсолютно усі рішення сесії, виконавчого комітету, розпорядження селищного голови. Офіційно він займав посаду директора спеціально створеного для нього комунального підприємства «Затока», яке фактично займалося вимаганням грошових коштів від місцевих підприємців через видуману ним схему єдиних фасадів торгових точок, які для отримання дозволу на торгівлю необхідно було замовляти у єдиній фірмі.

Крім того, Погорілий О.Ю. пролобіював виділення собі у селищі на підставних осіб 1 гектар землі під садівництво з боку Дністровського лиману та самовільно збудував три магазини у центрі селища, які в подальшому оформив через судове рішення на чоловіка своєї рідної сестри.

У 2012 році місцевій громаді, депутатам вдалося позбавитися цього «куратора», звільнивши його з посади директора комунального підприємства, та вийти зі сфери впливу Партії Регіонів.

Через два роки, вже після Революції Гідності, Олександр Погорілий знову приїхав до смт. Затока з цікавими розповідями про багатомільйонні європейські інвестиції естонського мультимільйонера Марселя Віхмана, створення найдовшої в Європі морської набережної, побудови великого аквапарку, очисних споруд.

Першим з цих проектів повинна була стати 12-тикілометрова пішохідна набережна уздовж усього морського узбережжя Затоки, яку інвестор мав побудувати без будь-яких зобов’язань зі сторони селищної ради. Це мав бути виключно соціальний, некомерційний проект для майбутнього лояльного відношення місцевих жителів і депутатів до європейського інвестора та наступних його вже комерційних проектів, зокрема аквапарку.

Рішенням виконавчого комітету Затоківської селищної ради від 26 лютого 2015 року № 20 саме приватному підприємству «Голденсан», ідентифікаційний код 36680266, з розміром статутного капіталу у 400 гривень, засновником та директором якого є Шевчук Б.Г., надано дозвіл на здійснення благоустрою пляжу у центральному районі селища. ТОВ «Літус Маріс» виступило лише підрядником цього проекту, водночас не маючи у своєму складі відповідного кадрового та технічного потенціалу, уклала договір субпідряду з одеською приватною будівельною компанією (за наявною інформацією одне з підприємств групи компаній «Камбіо»). Саме остання весною минулого року і здійснювала фактично благоустрій пляжу шляхом укладення тротуарної плитки на протязі одного кілометру в смт. Затока.

Після офіційного відкриття першого кілометру набережної у червні 2015 року за участю губернатора області пана Саакашвілі, міністра екології Ігоря Шевченко, посла Естонської Республіки в Україні Сулев Канніке та естонського бізнесмена Марселя Віхмана (який приїзжав до Затоки уперше та з того часу селище не відвідував), почалися перші непорозуміння з представником ТОВ «Літус Маріс», вищезгаданим адвокатом Олександром Погорілим.

Згідно його обіцянок місцевій громаді набережна мала б стати виключно нерентабельним інфраструктурним проектом, який полегшить відвідування туристами зі всіх куточків селища майбутнього аквапарку на в’їзді до Затоки.

Як виявилося під час літнього сезону це була брехня зі сторони вказаної особи.

Так, спеціально створена для управління набережною компанія «Морська миля» за допомогою приватної охорони вигнала усіх пляжних торгівців з числа жителів селища і району, для яких така торгівля є традиційним та підчас єдиним джерелом заробітку (продаж гарячої кукурудзи, солодкої вати, риби, напоїв, морозива тощо). Офіційним приводом для цього стала законодавча заборона здійснення торгівлі з рук у невстановлених місцях та нібито оренда пляжу на 49 років. Обурення торгівців, що цим має займатися лише міліція, охорона ігнорувала, що призвело до масових протестів мешканців, перекриття автомобільної дороги «Одеса – Білгород-Дністровський – Ізмаїл», численних скарг до органів державної влади, репортажів у місцевій пресі.

Найцинічним проявом такої поведінки стало самостійне розміщення «Зеленою милею» стаціонарних торгівельних точок на пляжах під видом рятувальних постів. Було розміщено більше 10 таких постів у виді металевої вишки, на першому поверсі якої зберігалися холодильники, продовольчий товар, а біля вишок знаходилися наймані компанією продавці.

Окрім того вказана компанія демонтувала з пляжів розважальні міні-аквапарки місцевих підприємців та зобов’язала сплатити їй кошти власників пунктів прокату маломірних суден (скутери, катамарани).

Через кожні 100 метрів на набережній було побудовано площадки площею біля 100 квадратних метрів, на яких зі слів компанії восени буде здійснено будівництво капітальних магазинів, дискотек, кафе, платних туалетів.

Коли місцеві депутати запитали представника ТОВ «Літус Маріс» Олександра Погорілого чому так виходить, якщо передбачалося, що набережна буде виключено некомерційним проектом, він відповів, що Марсель Віхман вклав у будівництво великі гроші та повинен їх повернути, і що набережна після завершення її будівництва на протязі всіх пляжів Затоки буде приносити близько 1 мільйона доларів США за літній сезон чистого прибутку (із розрахунку, що кожний з мільйона туристів витратить мінімум один долар на пляжі, купуючи їжу чи напої, користуючись атракціонами, водним транспортом тощо).

Негативним висновком цього стало розуміння, що місцеву громаду просто «кинули», шахрайським шляхом забрали кілометр пляжу, монополізуючи увесь бізнес на ньому.

З урахуванням вказаних фактів та обману з боку адвоката керівництво і депутатський корпус Затоківської селищної ради виступили категорично проти подальшого співробітництва з ТОВ «Літус Маріс» і виділення їй земельної ділянки. Додатково власники готелів першої лінії запропонували свій, альтернативний проект набережної, збудованої за свій власний кошт, з подальшим переданням її на баланс селищної ради.

Більше того, виявилось обманом і присутність капіталу пана Віхмана у придбаній ним в Україні компанії «Літус Маріс».

Так, товариство складається з трьох засновників:

1. Кіпрська фірма AURAMARE LIMITED (АУРАМАРЕ ЛІМІТЕД) – основний учасник із долею в уставному капіталі у 76% та внеском у 760 000 грн.

2. Естонська фірма – FTT Ukraina OÜ (ФТТ Україна) – доля в уставному капіталі у 12% та внесок в розмірі 120 000 грн.

3. Естонська фірма – Dream Communication (Дрим Комуникейшн) – доля в уставному капіталі у 12% та внесок в розмірі 120 000 грн.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань кінцевим вигодонабувачем товариства є громадянин Естонії Марсель Віхман.

Однак, проаналізувавши інформацію про вищезазначені фірми виявилося наступне:

1. Аурамаре Лімітед була заснована в Республіці Кіпр, юридична адреса Avlonos, 1, MARIA HOUSE, 1075, Нікосія Кіпр. Директор компанії CHRISTIANA GEORGIOU, а власник інша кіпрська компанія EMITRUST LIMITED, засновником якої виявилася ще одна кіпрська компанія PREMIERPLUS LIMITED, а власником останньої виявилася громадянка Кіпру – Марія Попадакі. Уся інформація підтверджується витягами з офіційного реєстру юридичних осіб Кіпру. Усі ці компанії зареєстровані за одною юридичною адресою та мають статутний капітал не більше 10 тисяч євро.

2. Друга компанія – засновник ТОВ «Літус Маріс» – FTT Ukraina OÜ (ФТТ Україна), яка зареєстрована в Естонії 10.05.2011, членом правління в цій компанії є Марсель Віхман, однак власником ФТТ Україна є інша фірма First Telecom Trading, яка належить Марселю Віхману, але перебуває у стані припинення з 10.06.2016.

3. Третя компанія – засновник ТОВ «Літус Маріс» – Dream Communication (Дрім Комунікейшн). Зареєстрована в Естонії 28.05.2016, членами правління є громадянин Естонії Хенн Ruubel та Миколай Шевченко, живе в Одесі (12.03.1987 р.н. місце реєстрації: м. Одеса, просп.. Ак. Глушко, буд. 2, кв. 147).

До цього цією компанією володіли «підставні» особи депутатів та секретаря селищної ради минулого скликання – Василь Алімкін, Дмитро Білошицький, Віталій Товстига, які не є бізнесменами, проживають на території Білгород-Дністровського району.

Саме тому, оскільки місцева громада не надала б дозвіл невідомому підприємству з офшорними засновниками, представником якого ще й є адвокат з сумнівною репутацією, забудовувати всі пляжі у Затоці, Погорілий О.Ю. просить депутата селищної ради Шевчука Б.Г., який до того часу мав певну комерційну нерухомість в Затоці, виступити замовником цього проекту.

За місцем реєстрації ТОВ «Літус Маріс» не знаходиться, будь яких ліценцій на будівництво не має, працівників та обладнання для відповідних робіт не має, господарську діяльність фактично не проводить.

Розуміючи неможливість через супротив більшості депутатського корпусу Затоківської селищної ради оформити земельну ділянку у користування офшорній фірмі «Літус Маріс», восени минулого року Погорілий О.Ю. приймає рішення про необхідність заміни усього складу депутатського корпусу та селищного голови, через «сірі» виборчі схеми на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, приведення до влади підконтрольних депутатів, які б передали йому земельну ділянку для подальшого захоплення пляжу під видом іноземних інвестицій.

Маючи досвід участі у виборах, він шляхом підкупу, шантажу, залякування членів виборчих комісій, з грубим порушенням виборчого законодавства в останню ніч перед виборами знімає з реєстрації як кандидата в депутати свого найголовнішого опонента, місцевого активіста, депутата минулого скликання Олексія Донкоглова. Останній в ніч на 25 жовтня через дві судові інстанції остаточним рішенням суду доводить протиправність таких дій комісії та поновлюється у списках кандидатів, проте Погорілий О.Ю. примушує проставити на виборчих бюлетенях штамп «вибув» та не допускає кандидата до участі у виборах. Незважаючи на факт голосування за Донкоглова О.П. 70 % виборців на окрузі, депутатом стає кандидат з всього 9 голосами виборців – Белград С.М., який нині повністю підконтрольний одеському адвокату.

За наявною інформацією на реалізацію цієї схеми Погорілий О.Ю. витратив 90 тисяч доларів США.

Також через безпрецедентне судове рішення Одеського апеляційного адміністративного суду, винесене з порушенням правил підсудності,
Погорілому О.Ю. вдається виключити зі списків виборців смт. Затока осіб, які б голосували за невигідних йому кандидатів, у той час як багатьох з фіктивно прописаних перед виборами осіб, що мали б віддати свої голоси за членів його команди, у своєму позові він не вказує (кандидати в депутати Кулик С.В., Бокій В.В.,
Ткачук А.І., Сердцевич В.Д., Шевчук Б.Г.). Фаворит цієї гонки, нині абсолютно керований депутат Вернигора Н.В. взагалі була зареєстрована в кафе поряд з 30 нібито проживаючих там громадян, по вул. Приморська, 18/1, в смт. Затока.

Проте, всупереч таким зусиллям в результаті виборів селищним головою знову стає невигідний адвокату 75-тирічний Звягінцев В.І., а до нового складу депутатського корпусу ради проходить більша частина зі старих депутатів, які виступали проти монополізації пляжного бізнесу офшорною компанією.

В такій ситуації Погорілий О.Ю. намагається домовитися з селищним головою Звягінцевим В.І., новообраним секретарем селищної ради Бокій В.В., пропонуючи їм грошові кошти в розмірі 100 тисяч доларів США, три квартири у новобудовах в Комінтернівському районі Одеської області, на що останні відмовляються.

Тоді адвокат починає широкомасштабну піар-кампанію проти керівництва селищної ради, слоганом якої є «місцева бандитська влада проти іноземних інвестицій», а також прямо заявляє про майбутні затримання правоохоронними органами Звягінцева В.І., неугідних йому депутатів та поміщення їх до слідчого ізолятору.

У грудні 2015 року до селищної ради з журналістами приходять представники ТОВ «Літус Маріс» з проектом договору оренди земельних ділянок для будівництва набережної, додаючи підроблене рішення сесії ради від 23 жовтня 2015 року, нібито прийняте за два дні до виборів, підписане Звягінцевим В.І. який на той час був відсутній у Затоці та знаходився в офіційній відпустці.

Через появу такого рішення керівництво ради провело службове розслідування та звернулося до правоохоронних органів, які відкрили кримінальне провадження за фактом підробки офіційного документа, досудове розслідування проводиться СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області.

В ході розслідування встановлено, що депутати за це рішення не голосували (10 з 13 присутніх на сесії надали відповідні пояснення та покази), на порядок денний воно не виносилося, проект землеустрою щодо відведення ТОВ «Літус Маріс» земельної ділянки до селищної ради не надходив, селищним головою і сусідніми землекористувачами межі земельних ділянок не погоджувалися, жодний документ проекту зі сторони ради не підписувався, та у той день, 23 жовтня, таке рішення апріорі не могло бути прийнято, оскільки кадастрові номери земельних ділянок, які фігурують у цьому рішення, з’явилися лише через п’ять днів після сесії, 28 жовтня минулого року. Тобто факт підробки цього рішення є очевидним.

Незважаючи на це у січні цього року ТОВ «Літус Маріс» звертається до господарського суду Одеської області з позовом про визнання договорів оренди земельної ділянки, площею 6,5 га, довжиною 12 кілометрів, між ТОВ «Літус Маріс» та Затоківською селищною радою укладеними (!) терміном на 49 років, при цьому на запропонованих в односторонньому порядку підприємством умовах.

Зокрема, орендар має право викупити земельну ділянку, здати її в суборенду, закласти до банківської установи у якості застави, зводити будь-які капітальні будівлі і споруди, вести підприємницьку діяльність, а розмір орендної плати було обрано мінімальним, три відсотки від нормативно-грошової оцінки землі (при межі від трьох до дванадцяти в залежності від рішення сесії).

Усі клопотання селищної ради про проведення судової почеркознавчої експертизи підробленого рішення сесії, про виклик і допит у якості свідків у судове засідання депутатів минулого скликання, які не голосували за таке рішення, про приєднання до матеріалів справи пояснень цих депутатів і інших важливих документів суд відхилив.

З цього приводу адвокат Клименко Станіслав Юрійович, депутат Затоківської селищної ради Янюшкін Віктор Сергійович, секретар селищної ради Барановська Галина Борисівна разом із представниками асоціації органів місцевого самоврядування 6 жовтня 2016 року виступали на прес-конференції в УНІАН, назва “Затока снова в эпицентре внимания: попытки приватизировать морское побережье продолжаются”, посилання https://www.youtube.com/watch?v=s5El0xmEKwQ&t=2043s

Навесні 2016 року адвокат декілька разів зустрічається з секретарем Затоківської селищної ради, виконувачем обов’язків селищного голови Бокієм В’ячеславом, якому пропонує грошові кошти та відсоток у бізнесі від управління набережною за підписання договору оренди земельної ділянки поза процедурою судового вирішення цієї справи.

Відмовившись піти на такий крок, Бокій В.В. отримує від Погорілого О.Ю. попередження, що він буде наступний, хто «сяде у тюрму».

Вранці 16 травня до робочого кабінету Бокія В.В. з ухвалою на обшук приходять працівники Головного слідчого управління Національної поліції України в рамках кримінального провадження № 1201600000000069 від 17.03.2016 за нібито вбивством Олександра Погорілого, замовником якого є саме В’ячеслав Бокій. У той день за місцем мешкання останнього та у транспортному засобі було проведено ще три обшуки. Під час проведення одного з них, близько 17 години вечора, на територію приватного домоволодіння Бокія В.В. у м. Білгород-Дністровському увійшов сам нібито вбитий у той день адвокат Погорілий О.Ю. у супроводі близько 8 – 10 чоловіків міцної статури кавказької зовнішності.

Адвокат почав погрожувати Бокію В.В. довічним позбавленням волі з «солодким» життям у тюрмі, якщо він терміново не скличе позачергову сесію ради та не відмовиться від посади секретаря (яка за даних умов автоматично означає посаду виконувача обов’язків селищного голови) на користь підконтрольного йому депутата Наталії Вернигори.

У супроводі 15 автомобілів та 30-40 чоловіків з грузинського кримінального угрупування, які чекали на вулиці, на очах у працівників поліції, В’ячеслава Бокія примусово вивезли, доставили до будівлі селищної ради смт. Затока, погрожуючи фізичною розправою йому та дружині примусили підписати розпорядження про скликання позачергової сесії та складення повноважень.

За вказівкою Погорілого О.Ю. по селищу почали їздити його супутники та обманом, насильством витягувати з домівок депутатів ради. Мене, як депутата Затоківської селищної ради також було обманом доставлено на так звану «сесію» Близько 23 години ночі 16 травня у приміщенні ради зібралося сім депутатів при необхідних для кворуму та відкриття сесії восьми особах. До приміщення ради нікого крім Погорілого О.Ю. кремезні чоловіки не пускали, адвоката Станіслава Клименко за вказівкою Погорілого О.Ю. насильно вивели з сесійного залу та заборонили йому під погрозою фізичної розправи заходити до будівлі ради. Жодного місцевого мешканця, представника преси у той день в приміщенні не було.

Не дочекавшись восьмого депутата Погорілий О.Ю. наказує провести сесію, на якій Бокій В.В. нібито відмовляється від посади секретаря, за злочинним планом секретарем ради обирають депутата Вернигору Н.В., відбирають печатку селищної ради, ключі від вхідних дверей будівлі ради, а Бокія В.В. у супроводі представників криміналітету відвозять до м. Одеси, де утримують у готелі до ранку.

За цим фактом В’ячеслав Бокій звернувся з заявою до правоохоронних органів, депутати селищної ради надавали свої пояснення з цього приводу у якості свідків. Та наразі СУ ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування, номер ЄРДР 1201616000000308 від 19 травня 2016 року за ч.1 ст.350, ст. 358 КК України.

На загальних зборах мешканців смт. Затока 18 травня 2016 року приймається рішення про визнання «сесії» від 16 травня такою, що не відбулася, усіх документів, які підписані у той день Бокієм В.В., недійсними, та викраденої печатки – також недійсною. Того ж дня під зверненням до вищих органів державної влади з приводу цієї ситуації підписалося 383 особи.

Після цих подій Бокій В’ячеслав надалі працював у Затоківській селищній раді і виконував свої функції. Однак в кінці липня виявилося, що до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ) за підробленими документами внесені відомості про Вернигору Наталію Вікторівну. як керівника Затоківської селищної ради

При спробі зареєструвати Бокія В.В. як керівника селищної ради, Погорілий О.Ю. разом з так званими «тітушками» 5 серпня 2016 року захопив будівлю ЦНАП у м. Білгород-Дністровському та заблокував роботу цього органу.

Відеозапис події https://www.youtube.com/watch?v=z51zJdJDPGo.

11.08.2016 депутати Затоківської селищної ради вирішили покласти край будь-яким суперечкам та зібралися на позачергову сесію, скликану саме за ініціативою депутатів, де більшістю (8 з 14 від загального складу ради) проголосували за припинення повноважень самопроголошеного секретаря селищної ради Вернигору Н.В., припинення повноважень секретаря ради у зв’язку з добровільною заявою Бокія В.В., обрання новим секретарем ради депутата Барановську Галину Борисівну.

Фрагмент відеозапису вказаної сесії: https://www.youtube.com/watch?v=ZNiKgNkZm00

Але, за тими самими підробленими документами та за допомогою завідомо неправосудних рішень Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, в подальшому скасованих за апеляційними скаргами селищної ради, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію Вернигори Н.В. як секретаря Затоківської селищної ради.

Зокрема, 11 серпня 2016 року суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Мишко В.В. за позовом депутата Бєлграда С.М. (того самого, за якого проголосувало 9 осіб на місцевих виборах, повністю підконтрольного Погорілому О.Ю.) постановляє безпрецедентну ухвалу у справі № 495/6107/16-а, якою забороняє вносити відомості до реєстру ЄДРПОУ про керівника Затоківської селищної ради стосовно будь-якої особи, окрім Вернигори Н.В. Тим самим суддя фактично підмінив собою усю систему місцевого самоврядування.

Зареєструвати реєстрі ЄДРПОУ обраного 11 серпня секретаря Барановську Г.Б. селищна рада не могла у зв’язку з штучним відкриттям різними державними реєстраторами заявок від Вернигори Н.В. щодо зміни телефону ради та призупиненням їх розгляду на 15 днів. Дана обставина технічно унеможливлює будь-які реєстраційні дії іншим реєстратором.

Крім того, станом на 22.11.2016, існує таке саме неправосудне судове рішення, яким заборонено реєструвати будь кого, винесене вже іншою суддею Білгород-Дністровського міськрайонного суду Гайда-Герасименко О.Д. у справі
№ 495/8422/16-а за позовом особисто Вернигори Н.В.

14 вересня 2016 року колишнього секретаря селищної ради, з 11.08.2016 депутата ради Бокія В.В. затримали за підозрою у організації замовного вбивства Погорілого О.Ю. При цьому, останній відкрито називав прізвище Бокія як замовника вбивства ще у травні цього року. Незважаючи на це, Бокій В.В. у період 16.05.2016 – 11.08.2016 продовжував виконувати обов’язки секретаря селищної ради, кожного дня ходити на роботу, проводити сесії та засідання виконавчого комітету. Остання слідча дія у цій справі датована ще червнем 2016 року, що свідчить про замовний характер його затримання.

Політичною підставою для такого затримання стало призначення Бокієм В.В. сесії селищної ради на 19 вересня 2016 року та офіційний візит більшості (8 з 14 від загального складу) депутатів селищної ради 12 вересня 2016 року керівництва Одеської обласної державної адміністрації. На тій зустрічі більшість депутатів просили заступника голови облдержадміністрації Соломію Бобровську та помічника голови Теймураза Нішніанідзе захистити орган місцевого самоврядування від рейдерських нападок з боку Погорілого О.Ю. та його підконтрольного депутата Вернигори Н.В.

Вже в обід 15 вересня 2016 року до приміщення Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, вул. Приморська, 21, прибули адвокат Погорілий Олександр Юрійович, Вернигора Наталія Вікторівна, Філімон Степан Сергійович у супроводі понад 100 (!) молодиків спортивної статури та кавказької зовнішності.

Так по прибуттю вони вказували на те, що Вернигора Наталія Вікторівна є т.в.о. Затоківського селищного голови – секретарем селищної ради, що вони займатимуть адміністративну будівлю селищної ради, а ті хто будуть протидіяти їх злочинним намірам, до того буде застосована фізична сила та розправа. Вказані особи показували присутнім підроблені рішення так званої «сесії» селищної ради від 16 травня 2016 року.

Після цього приблизно вже через 30-40 хвилин після їх прибуття до приміщення вказаного органу місцевого самоврядування за ініціативи Погорілого Олександра Юрійовича, Вернигори Наталії Вікторівни, за участю Філімона Степана Сегрійовича та невідомих молодиків розпочали штурм адміністративної будівлі Затоківської селищної ради з метою остаточного захоплення влади, в тому числі державної, яка делегована державою цьому органу місцевого самоврядування, та проникнення Вернигори Наталії Вікторівни, яка самовільно присвоїла повноваження секретаря Затоківської селищної ради, до службового кабінету секретаря ради та початку так званої «діяльності» на цій посаді із прийняттям відповідних рішень.

Під час масових заворушень під приміщенням Затоківської селищної ради, організованих вказаними особами, були нанесені тілесні ушкодження різного роду місцевим жителям смт. Затока, депутатам ради, які захищали адміністративну будівлю селищної ради, з їх боку здійснювався також погром адміністративної будівлі Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради.

Вказані безлади, а саме масові заворушення з боку Погорілого О.Ю., Вернигори Н.В., Філімона С.С. та невідомих осіб озброєних холодною та вогнепальною зброєю, тривали протягом всього 15 вересня 2016 року.

Після цього, приблизно о 01:00 16 вересня 2016 року адвокатом Погорілим Олександром Юрійовичем, депутатом Затоківської селищної ради Вернигорою Н.В., та невідомими молодиками спортивної статури кавказької зовнішності, зламані задні двері приміщення Затоківської селищної ради, та вказані особи проникли до цього приміщення і з наявною в них зброєю утримували її. Поліція при цьому бездіяла.

Відео зазначених подій: https://www.youtube.com/watch?v=hrhXmzRnmhc

У ЗМІ вийшли замовні репортажі, згідно яких нібито було затримано секретаря селищної ради Бокія В.В., а законно обраний секретар Вернигора Н.В. уперше спромоглася зайти до будівлі селищної ради.

Насправді, з 11 серпня 2016 року Бокій В.В. перестав бути секретарем, новим секретарем та т.в.о. голови стала Барановська Г.Б., а депутата Вернигору Н.В. ніколи не обирали на таку посаду.

16 вересня 2016 року місцеві мешканці в знак протесту та бездіяльності перекрила автомобільну дорогу Одеса – Білгород-Дністровський. Однак результату від цього не було.

6 жовтня 2016 року селищній раді вдалося зареєструвати Барановську Г.Б. як керівника Затоківської селищної ради, реєстрацію здійснював приватний нотаріус у м. Києві. Вже через 10 хвилин після реєстрації нотаріусу зателефонував Погорілий О.Ю. та з погрозами фізичної розправи та кримінального переслідування вимагав скасувати відповідну реєстрацію. Через 2 години після цього вказана особа з «тітушками» прибула до офісу нотаріуса та почала проводити там обшук. Та на прикінці цього дня у м. Сватово Луганської області реєстратор в третій раз реєструє Вернигору Н.В. як керівника Затоківської селищної ради за підробленими документами від 16 травня 2016 року.

Не зважаючи на той факт, що на більш пізній (крайній) сесії 11 серпня, більшістю голосів депутатів секретарем обрано Барановську Г.Б., а повноваження Вернигори Н.В. припинені як такої, що ніколи не обиралася на цю посаду.

Наступного дня, 7 жовтня, приватний нотаріус у м. Києві знову реєструє Барановську Г.Б. як керівника селищної ради за рішенням сесії від 11 серпня.

У жовтні 2016 року Вернигора Н.В. подає скаргу на таку реєстрацію до Міністерства юстиції України та поширює у селищі інформацію про «вирішення питання з заступником міністра юстиції Морозом П.О.».

В мережі Інтернет на сайті «Правда Затока» під назвою «Битва за реестр — вопрос «решает» замминистр?» з’являється інформація про факт підкупу групою Погорілого О.Ю. керівництва Міністерства юстиції.

З метою унеможливлення прийняття комісією протиправного рішення та надання правової оцінки законності дій реєстратора Барановська Г.Б. звертається із позовом до суду про скасування реєстрації її як секретаря ради, що однозначно згідно законодавства повинно було стати підставою для припинення розгляду комісією скарги Вернигори Н.В.

Не зважаючи на це, заступник Міністра юстиції України Мороз П.О. 28.10.2016 приймає наказ про скасування реєстрації Барановської Г.Б. як керівника селищної ради нібито у зв’язку з наявністю судової заборони на вчинення будь-яких реєстраційних дій у реєстрі ЄДРПОУ.

Після цього Барановська Г.Б. подає скаргу на реєстрацію Вернигори Н.В. у реєстрі від 7 жовтня 2016 року у м. Сватове Луганської області, адже за логікою Міністерства юстиції така реєстрація також була проведена у період дії судової заборони. Однак, у задоволенні цієї скарги відмовлено.

Вже в ніч з 31 жовтня на 1 листопада депутат Вернигора Н.В. разом з 20 «тітушками» удруге зламує замки будівлі селищної ради та проникає усередину. Будівлю її команда продовжує протиправно утримувати до теперішнього часу.

На загальних зборах мешканців смт. Затока 04.11.2016 423 особи (з близько 800-900, що постійно мешкають у селищі) звернулися до вищих органів влади з приводу повторного захоплення адміністративної будівлі Затоківської селищної ради.

Звертаю Вашу увагу на те, що рішенням Затоківської селищної ради від 11 серпня 2016 року № 151 повноваження Бокія В.В. як секретаря селищної ради припинено за власним бажанням.

Рішенням Затоківської селищної ради від 11 серпня 2016 року № 152 секретарем ради обрано Барановську Галину Борисівну.

Рішенням Затоківської селищної ради від 11 серпня 2016 року № 153 депутата Затоківської селищної ради Вернигору Наталію Вікторівну визнано такою, що ніколи не обиралась на посаду секретаря Затоківської селищної ради та припинено її повноваження як самопроголошеного секретаря цієї ради.

Крім того, листом більшості депутатів Затоківської селищної ради від 16.08.2016 всі органи державної влади та місцевого самоврядування проінформовано про те, що т.в.о. Затоківського селищного голови – секретарям селищної ради являється Барановська Галина Борисівна, а Вернигора Наталія Вікторівна ніколи на цю посаду не обиралась.

Таким чином, єдиним законним секретарем ради на сьогоднішній день є Барановська Галина Борисівна, а враховуючи неможливість через відсторонення від посади Затоківського селищного голови Звягінцева Василя Івановича – вона є і тимчасово виконуючим обов’язки голови цієї ради.

Звертаю Вашу увагу на те, що загальний склад Затоківської селищної ради складає 14 депутатів, на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року обрано 13 депутатів.

Барановську Галину Борисівну обрано голосами 8-ми депутатів Затоківської селищної ради, що є більшістю від загального складу ради. Процедура призначення секретаря у селищній раді регламентується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а не іншими законодавчими актами. Саме відповідно до цього Закону на останній сесії ради 11 серпня 2016 року секретарем ради обрано Барановську Г.Б.

Згідно ст. 73 вказаного Закону акти ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

На теперішній час рішення Затоківської селищної ради про обрання Барановської Г.Б. секретарем селищної ради та припинення повноважень Вернигори Н.В. як самопроголошеного секретаря є чинними, у судовому порядку не призупинені та не скасовані, а від так будь-яких підстав для знаходження у будівлі селищної ради групи Погорілого О.Ю. та Вернигори Н.В. не має.

Конституція України та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» взагалі не містить таких понять як «реєстр юридичних осіб», «керівник юридичної особи», «підписант».

Аналіз відомостей реєстру ЄДРПОУ у співставленні з наказами (указами, рішеннями, розпорядженнями) про призначення чи звільнення державних службовців, зокрема Ігоря Паліци та Міхеіла Саакашвілі, Олени Лукаш та Павла Петренко, Віктора Пшонки та Олега Махніцького, та ряду інших, свідчать про неактуальність даних цього реєстру, оскільки відомості до нього вносяться із запізненням у декілька тижнів.

Зокрема, станом на 17 листопада у реєстрі як голова Одеської обласної державної адміністрації значиться Міхеіл Саакашвілі, якого звільнили з займаної посади ще 9 листопада.

У випадку блокування реєстру через судові органи або шляхом подання фіктивних заявок на зміну телефону, як це відбувається зі сторони Вернигори Н.В. відносно Затоківської селищної ради, на конкретному прикладі обласної державної адміністрації пан Саакашвілі, незважаючи на своє звільнення, міг би значитися у реєстрі як керівник цієї адміністрації на протязі багатьох місяців або навіть років.

Станом на 22.11.2016 у реєстрі як керівник Національної поліції України зареєстрована Хатія Деканоідзе, яка була ще 16.11.2016 звільнена з займаної посади.

Усі підтверджуючі документи Ви можете знайти за посиланням: http://www.ex.ua/222869641995.

Відеозаписи подій у смт. Затока за участю групи Погорілого О.Ю. доступні на каналі «Правда Затока» на сайті www.youtube.com.

Відеозаписи прес-конференцій доступні за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=pZ9maXEzT6k&t=1759s «Пресс-центр OdessitUa», 19.05.2016, «Пресс-конференция по поводу последних событий в Затоке»;

https://www.youtube.com/watch?v=v0uXn7acoac&t=277s «Информационное агентство «Одесса-Медиа», 23.09.2016, «Полная пресс-конференция о вооруженном рейдерском захвате в Затоке»;

https://www.youtube.com/watch?v=s5El0xmEKwQ&t=2043s «УНІАН», 06.10.2016, “Затока снова в эпицентре внимания: попытки приватизировать морское побережье продолжаются”;

https://www.youtube.com/watch?v=A2aa53aNpLs&t=70s «Информационное агентство «Одесса-Медиа», 09.10.2016, «В Затоке установилась власть»;

https://www.youtube.com/watch?v=s4YAb1qyyqo&t=304s «Пресс-центр OdessitUa», 17.10.2016, «Пресс-конференция по ситуации в Затоке 17/10/16»;

https://www.youtube.com/watch?v=A7sKFKLa8BY «УНІАН», 28.10.2016, “Инвестор в Затоке – миф или реальность? Один из лучших курортов Украины хотят вывести в оффшор?”;

https://www.youtube.com/watch?v=uU6bMCLq80Y&t=1930s «Информационное агентство «Одесса-Медиа», 05.11.2016, «Незаконный захват власти в Затоке».

Отже, хочу повідомити, що Вас ввели в оману та намагаються скористатися Вами група професійних рейдерів та аферистів, які під видом іноземних інвестицій здійснюють захоплення за підробленими рішеннями сесії українських пляжів та за цією ж схемою захопили орган місцевого самоврядування.

Від імені мешканців смт. Затока прошу Вашого особистого втручання у ситуацію, допомогти саме громадянам України, а не представникам бізнесу, які не цураються заради наживи скоювати численні резонансні кримінальні правопорушення.

Також прошу за можливості приїхати до смт. Затока для зустрічі із членами громади та безпосереднього вивчення обставин конфлікту.

Т.в.о. Затоківського селищного голови

секретар Затоківської селищної ради                                        Г.Б. Барановська